Ponad 30 tysięcy głosów mieszkańców Bydgoszczy.
Znamy wyniki głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski
Rekordowa liczba mieszkańców zagłosowała na projekty w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W przyszłym roku z woli mieszkańców zostanie zrealizowanych ok. 40 inwestycji.
Wyniki głosowania są dostępne tutaj: https://goo.gl/MF4uza
W tegorocznej, V edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego oddano w sumie 30.161 głosów, czyli o ok. 8 tys. więcej niż w roku poprzednim. – Ten wzrost oddanych głosów pokazuje, że mieszkańcy wierzą w ten projekt i widza, że głosy, które oddają przekładają się na konkretne inwestycje – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.
Co ważne, znacznie wzrosła też liczba osób głosujących drogą elektroniczną – to aż 15 tys. 206 głosujących (dla porównania, w ubiegłym roku przez Internet głosowało 6 tys. 317 głosów).
Najwięcej głosów oddali mieszkańcy Nowego Fordonu – 3 tys. 924, Wyżyn (3 tys. 639) i Szwederowa (3 tys. 038).
Największą liczbę głosów zdobył projekt modernizacji stadionu przy ul. Piwnika Ponurego w Nowym Fordonie, który uzyskał 2535 głosów.
Z kolei mieszkańcy Osowej Góry uznali za priorytet oświetlenie boiska przy ZS nr 24 na ul. Puszczykowej. Osiedle Flisy wzbogaci się nowe urządzenia na placu zabaw przy ul. Bronikowskiego, a
mieszkańcy osiedla Bartodzieje wybrali remont miejsc parkingowych przy ul. Połczynskiej. Na Osiedlu Tatrzańskim powstanie punkt widokowy ze ścieżką spacerową na fordońskich górkach, a na Górzyskowie skatepark.
Z kolei w śródmieściu powstaną stacje do bookcrosingu, czyli plenerowe miejsca wymiany książek z czterema stacjami.
Wszystkie wybrane przez mieszkańców inwestycje na każdym osiedlu można zobaczyć tutaj w wynikach głosowania na BBO 2017
Warto wiedzieć:
Z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego dotychczas zrealizowanych zostało (lub jest jeszcze realizowanych) w sumie 256 inwestycji.
Głosowanie na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego odbywało się w dniach 1-31 października 2016 r. w formie elektronicznej i papierowej. Mieszkańcy Bydgoszczy mogli głosować tylko na projekty zatwierdzone przez zespół ds. weryfikacji wniosków zgłoszonych w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.
Na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego oddano razem 30161 głosów, w tym 15206 elektronicznych oraz 14955 papierowych głosów.
Mieszkańcy mogli oddać głos w formie elektronicznej, przez Internet, a także w formie papierowej. Wystarczyło wypełnić jedną z kart do głosowania (odpowiednią dla danego okręgu) i wrzucić ją do jednej z urn ustawionych w bydgoskich szkołach i młodzieżowych domach kultury. Karty do głosowania były także do pobrania w tych placówkach oraz w Urzędzie Miasta Bydgoszczy.
Ponad 30 tysięcy głosów mieszkańców Bydgoszczy.
Reviewed by Miasto Bydgoszcz
on
13:21
Rating:
Już nie będą brał w tym udziału. To jakaś kpina, w Śródmieściu 85% budżetu ma trafić na remont nic nie znaczącej dla osiedla ulicy Ślusarskiej. To zaplecze dla kilku budynków z frontami od dużych ulic - Dworcowej i Śniadeckich. Tym niemniej obiegowo zgromadzono ponad dwieście papierowych głosów. Taka inwestycja nic nie da, by ogółowi żyło się w tej dzielnicy lepiej. Zmarnowana kasa.
OdpowiedzUsuńWyboru projektów dokonali mieszkańcy Bydgoszczy.
UsuńWitam,
Usuńbardzo proszę o informację, czy jest, a jeśli tak, to w jaki sposób, sprawdzana jest autentyczność zgłoszeń mieszkańców.
Iwona K.
Wylosowany został przez przedstawicieli Rady osiedla Czyżkówko projekt pn. "Wymiana i modernizacja nawierzchni chodnika po nieparzystej stronie ul. Wiejskiej na odcinku pomiędzy ul. Łanową, a ul. Deszczową oraz likwidacja barier komunikacyjnych."
Usuńprojekt pn. "Droga do szkoły" Budowa chodnika przy ul. Karolewskiej str. nieparzysta bedzie również realizowany
Czy ulica Ślusarska będzie remontowana? Obecnie ma status "Projekt przekazany do Zespołu ds. weryfikacji". Poza komentarzem powyżej nie znalazłem informacji na temat 85% budżetu przeznaczonego na ten cel. Nie ma o tym w mediach, na niniejszej stronie, nigdzie.
OdpowiedzUsuńZespół ds. weryfikacji projektów oceni czy możliwe jest ograniczenie przedmiotowe projektu, tj. jego zakresu, zgodnie z zasadami programu Bydgoski Budżet Obywatelski oraz czy koszty jego realizacji mieszczą się w kwocie pozostałej do rozdysponowania na osiedle.
OdpowiedzUsuńCzy, kiedy i w jakiej formie można spodziewać się ogłoszenia wyników prac zespołu ds. weryfikacji projektów?
UsuńPosiedzenie Zespołu ds. weryfikacji odbędzie się w ciągu najbliższego miesiąca.
UsuńCzy prace zespołu do spraw weryfikacji zostały już zakończone? Jaki jest ich wynik?
UsuńProszę o informację jaki był wynik losowania w okręgu nr 1 Czyżkówko , gdzie dwie inwestycje uzyskały tą samą liczbę głosów.
OdpowiedzUsuńWylosowana została inwestycja dotycząca nowego chodnika przy ul. Wiejskiej na Czyżkówku. Inwestycja polegać będzie na wymianie i modernizacji nawierzchni chodnika po nieparzystej stronie ul. Wiejskiej na odcinku pomiędzy ul. Łanową i Deszczową. Budowa nowego chodnika rozpocznie się w przyszłym roku. Szacowany koszt inwestycji to 170 tys. zł.
UsuńW związku z oszczędnościami jakie powstały w zeszłych latach przy realizacji inwestycji z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego na osiedlu Czyżkówko, zostanie zbudowany także chodnik przy ul. Karolewskiej (po stronie nieparzystej). Ma kosztować ponad 72 tys. zł.
W związku z tym ,że będzie wybudowany nowy chodnik wzdłuż ul.Karolewskiej, czy w nowym budżecie obywatelskim Miasto może zaplanować budowę ścieżki rowerowej równolegle do tego chodnika ?
UsuńProjekt zgłoszony przez mieszkańca obejmował tylko budowę chodnika. O planach budowy dróg rowerowych w Bydgoszczy można poczytać tutaj: http://www.zdmikp.bydgoszcz.pl/index.php/pl/drogi-miejskie/infrastruktura-rowerowa/drogi-rowerowe
UsuńPoproszę o kompletne zasady programu BBO,gdzie je można otrzymać ,czy są dostępne na stronie UM Bydgoszczy,bo w BIP Bydgoszcz ich nie ma.I jeszcze jedno pytanie, co gdy za całą pulę np.40tys na dzielnicy zostaną zamontowane np. lampy przy chodniku to z jakiej puli będą brane w przyszłości pieniądze na energię, serwisowanie i naprawy.Czy zrealizowany projekt z BBO może generować koszty w przyszłości.Proszę o wyczerpującą odpowiedż
OdpowiedzUsuńZasady dotyczące Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego 2017 znajdują się na stronie bip Urzędu miasta Bydgoszczy tu skrót do tego zarządzenia https://goo.gl/jyrZun. Odpowiadając na drugie pytanie uprzejmie informujemy, ze nie ma takich inwestycji, które nie wiązałyby się ewentualnymi kosztami w przyszłości - przykładowo opieka nad placami zabaw, odśnieżanie chodników, dbanie o zasadzone drzewa itp. Gdyby przyjąć takie kryterium żadna inwestycja z BBO nie mogłaby być zrealizowana.
OdpowiedzUsuńZapraszamy do wypełnienia ankiety na temat dotychczasowych zasad Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego oraz oczekiwań mieszkańców co do ich ewentualnej zmiany. Prosimy o wypełnienie ankiety na stronie www.bydgoszcz.pl/ankietaBBO
Pozdrawiamy
Prawidłowy link do Zasad BBO znajduje się tutaj: https://goo.gl/PUvS7i
UsuńFordon najaktywniejszy? To nie prawda, proszę przeliczyć co który mieszkaniec tam zagłosował. Byc może w kategorii najliczniejsza dzielnica to by się wysoko uplasował ale na pewno nie najaktywniejsza.
OdpowiedzUsuńPonawiam pytanie. Jaki jest wynik prac zespołu do spraw weryfikacji, niektóre z projektów zostały tam skierowane. Które projekty zweryfikowano pozytywnie?
OdpowiedzUsuńLista projektów zweryfikowanych pozytywnie przez Zespół znajduje się tutaj: http://www.bdgbo.pl/2017/02/kolejne-inwestycje-wazne-dla-mieszkancow.html
OdpowiedzUsuń